Na początek mojej blogowej przygody kilka słów o sesjach noworodkowych, gdyż takich zdjęć  wykonuję ostatnio najwięcej. W tekście zawarłam odpowiedzi na Wasze najczęściej zadawane pytania i wątpliwości.

Jak wygląda sesja lifestylowa w domu?

Sesja noworodkowa w domu, tzw. lifestylowa, to coś co bardzo mi się podoba, lubię poznawać nowych ludzi i ich historie w naturalnym dla nich środowisku. Nie ma tu gadżetów, strojów, lamp. W centrum jesteście Wy i Wasze Maleństwo, a ja skupiam się na kadrach, w których jest ono w Waszych ramionach.

Nie mam wytycznych co do wieku dziecka, to Wy decydujecie, kiedy zaprosicie mnie do swojego domu i który tydzień pierwszego miesiąca życia Waszego dziecka wybierzecie.

Fotografie noworodkowe w zaciszu Waszego domu

Fotografie noworodkowe wykonuję w zaciszu Waszego domu, gdzie czujecie się komfortowo i bezpiecznie. Nie musicie się martwić, że czegoś nie zabierzecie, wszystko co potrzebne macie pod ręką. W przypadku sesji domowej odpada też stres związany z podróżą. Sesja noworodkowa nie zakłóci rytmu dnia Waszego maluszka, ponieważ takie czynności jak przewijanie, karmienie czy przebieranie są zupełnie normalne i jeśli jest taka potrzeba robimy krótką przerwę. Najważniejsze, żebyście Wy i Wasz maluszek czuli się swobodnie.

Jak przygotować się do sesji lifestylowej?

Nie przejmujcie się, jeśli wydaje się Wam, że Wasze mieszkanie się nie nadaje, że jest za małe czy zagracone. Zdjęcia najczęściej wykonujemy w jednym lub dwóch pokojach. Dla mnie najistotniejsze jest to, aby uchwycić Wasze relacje, emocje i bliskość. Do powstania pięknych ujęć potrzebuję jedynie Was i naturalnego światła z okna. W zawiązku z tym, że nie używam lamp błyskowych, na sesję umawiam się , kiedy za oknem jest jasno, a godzina zależy między innymi od pory roku. Przed sesją wysyłam poradnik, w którym znajdziecie wskazówki odnośnie ubioru, czy właśnie przygotowania mieszkania. I nie chodzi bynajmniej o mycie okien ;) bardziej o to, żeby nie było wprowadzonego dodatkowego chaosu w postaci np. suszarki z praniem czy plastikowych butelek stojących gdzieś w tle.

Sesja noworodkowa plus kadry rodzinne

Na sesji zależy mi abyście po prostu dobrze się czuli i nie stresowali. Przeważnie dużo rozmawiamy, a ja w międzyczasie robię zdjęcia. Podpowiadam trochę, np. w którym pokoju najlepiej wykonać zdjęcia, gdzie stanąć itp., czasem zdarza mi się coś przesunąć lub wskoczyć na krzesło ;)

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj 1,5-2 godziny, a czasem może się wydłużyć, ja ze swojej strony zapewniam Wam tyle czasu ile potrzebujecie.

Oprócz tradycyjnych lifestylowych zdjęć ukazujących codzienność rodziny i noworodka, proponuję też wykonanie kilku zdjęć pozowanych zarówno z rodzicami jak i rodzeństwem. Nie może też zabraknąć zdjęć samych rodziców.

Porozmawiajmy o Waszej sesji lifestylowej

Jeśli masz więcej pytań odnośnie sesji noworodkowej w domu lub nie jesteś do końca przekonana czy taka forma zdjęć jest dla Ciebie odpowiednia, zapraszam do kontaktu, z przyjemnością porozmawiam i omówię szczegóły.

Poniżej możecie zobaczyć kilka kadrów z przepełnionej miłością, lifestylowej sesji maleńkiego Marcela, jego rodziców i starszego brata.