Regulamin sesji zdjęciowych

 1. Rezerwacja terminu sesji jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania potwierdzenie akceptacji tego regulaminu oraz ewentualną zgodę na publikację Waszych zdjęć w moich mediach społecznościowych i stronie internetowej.
 2. W celu wykonania sesji oraz kontaktu z Wami, niezbędne są dane w postaci Waszego imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu oraz adresu zamieszkania. Polityka prywatności określa szczegółowo, w jakim celu dane pobrane przeze mnie będą przetwarzane. Przeczytasz o tym w polityce prywatności.
 3. Na sesje lifestyle dojeżdżam do Was (dojazd powyżej 20km od Bytomia wyceniany jest indywidualnie). Na sesję plenerową należy przybyć punktualnie. W przypadku spóźnienia, czas ten odliczany jest od całościowego czasu sesji.
 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę ( porywisty deszcz, wiatr bądź burza ). W przypadku choroby lub kwarantanny również uzgadniamy nowy termin. Gdy dojdzie do wystąpienia u mnie nagłych zdarzeń losowych (nagła choroba, wypadek lub inne zdarzenie uniemożliwiające wykonanie zlecenia w umówionym terminie), dopuszczam zmianę terminu wykonania usługi.
 5. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji ponosicie Wy.
 6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić po dokonaniu wyboru zdjęć z galerii internetowej,  przelewem na konto bankowe – 58 1050 1230 1000 0097 4771 4021. W tytule proszę wpisać: sesja zdjęciowa, imię i nazwisko. Płatność za dodatkowe ujęcia, wydruki i albumy następuje do dnia odbioru materiałów przelewem na konto.
 7. Wstępnego wyboru pakietu należy dokonać przed sesją. Istnieje możliwość zmiany pakietu po otrzymaniu galerii zdjęć do wyboru.
 8. Podana cena obejmuje doświadczenie i wiedzę fotografa, konsultację przed sesją, czas pracy na sesji oraz przy edycji zdjęć, dojazd na sesję, wydruk zdjęć oraz koszty prowadzenia firmy tj. ZUS i podatek.
 9. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru w 2022 roku to 6 miesięcy.
 10. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie www oraz w moich social media. Biorąc udział w sesji, akceptujesz mój styl fotografii, obróbkę, kolorystykę i sposób kadrowania. Należy pamiętać, że efekt końcowy zależy od wielu czynników między innymi od pogody, humoru modeli oraz ilości światła zastanego w miejscu wykonywania sesji.
 11. Po sesji dokonuję selekcji zdjęć, które zostaną poddane autorskiej obróbce. W przeciągu 21 dni roboczych od dnia wykonania sesji otrzymujecie ode mnie galerię online z plikami do wyboru poprzez serwis photonesto.com. Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików elektronicznych. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 14 dni od momentu udostępnienia galerii. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez photonesto.com.  Odbitki są do odbioru / wysyłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
 12. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 13. Zobowiązuję się do ochrony wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Twojej wiedzy i wcześniejszej zgody, która jest zawsze dobrowolna.
 14. Możliwość prezentowania wykonanych przez siebie zdjęć jest dla mnie niezwykle cenna. Dlatego bardzo zależy mi na tym, żeby mieć możliwość umieszczenia moich najlepszych zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany.Informację o zgodzie możecie podać w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętaj, że w świetle prawa, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać przez Ciebie w każdej chwili cofnięta.
 15. Podczas edycji zdjęć nie usuwam przedmiotów z tła, znaczków na ubraniach, nie przeklejam oczu i innych części ciała, a program graficzny służy mi do usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuje się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.
 16. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp. W przypadku sesji wizerunkowych uzyskujecie licencję do wykorzystywania zdjęć w celach komercyjnych za wyjątkiem płatnej odsprzedaży. Każdorazowo wykonane fotografie publikowane przez Was w mediach społecznościowych powinny wskazywać na moje autorstwo (poprzez oznaczenie funpege`a lub słownie). Moje zdjęcia stanowią pewną całość, która świadczy o mnie. Z tego względu zależy mi by zdjęcia te nie były przerabiane poprzez nakładanie na nie filtrów, zmianę ich kolorystyki, kadrowanie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przez mnie fotografii (ja posiadam prawa autorskie).
 17. Odbiór gotowych wydruków następuje osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł – Paczkomatem InPost.

 

Powyższy regulamin powstał w trosce o nasze wspólne dobro, aby uniknąć niedomówień, niepotrzebnego stresu i nerwów.

W swoją pracę wkładam całe serce i bardzo zależy mi na tym, aby mój klient, który jest dla mnie niezmiernie ważny, był zadowolony z efektu.

Regulamin obowiązuje od dnia 3.01.2022 roku.

 

DANE DO PRZELEWU – OPŁATA ZA SESJĘ Z DATĄ, ZA ODBITKI, ALBUMY, DODATKOWE UJĘCIA

Magdalena Łukasiewicz FOTOGRAFIA
58 1050 1230 1000 0097 4771 4021